2024 Koleksiyon Modellerimizi Butiklerimizde İnceleyin. Randevunuzu Hemen Alın!

AKAY - Sıkça Sorulan Sorular

AKAY’ın misyonu nedir?

AKAY, 1976’dan beri birikimi, modern zanaat anlayışı ve yansıttığı kültür ile modern Türk kadınının en güzel gününü taçlandırma misyonunu üstlenmektedir.

AKAY nasıl hizmet verir?

AKAY, Haute-Couture anlayışıyla her bir gelini için bütün modellerini ayrıca hazırlamaktadır. AKAY seri/fabrikasyon üretim gerçekleştirmemektedir. AKAY, kişiye özel, ölçülü ve provalı dikim yapar. Her yıl hazırlamış olduğu AKAY koleksiyonlarını sergiler. Koleksiyon harici kişiye özel tasarımlar ise AKAY Wedding House Hüseyin Paşa Köşkü’nde çok değerli tasarımcılarımız eşliğinde gerçekleşir.

AKAY Gelinlik fiyatlarının aralığı nedir?

Kullanılan kumaş, işleme malzemeleri ve el işçiliği kalitesine oldukça önem vermekle beraber birçok bütçeye uygun birbirinden farklı ve oldukça çeşitli model alternatiflerini AKAY butiklerinde sunmaktayız. Modellerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme ancak şubelerimizden gerçekleşebilmektedir.

Gelinlik siparişinin tören tarihinden ne kadar önce verilmesi doğru olur?

Gelinlik seçimi, evlilik hazırlıkları arasında yer alan en önemli seçimlerden biridir. Gelinlerimize önerimiz, sürecin sağlığı ve prova tarihlerinin belirlenmesi bağlamında tören tarihinden en az 3 ay öncesinde şubelerimizi ziyaret etmeleridir.

AKAY randevu sistemiyle mi çalışıyor? Öyle ise randevu sırasında alacağım hizmet nedir?

AKAY olarak her butiğimizde randevusuz gelen gelinlerimize de aynı hizmeti verebilecek profesyonel gelin danışmanlarına ve donanıma sahip olmakla birlikte sizlere daha kaliteli bir hizmet verebilmek adına randevu sistemini önermekteyiz. Randevunuz sırasında öncelikle sizin tercihlerinize göre sonrasında vücut yapınız ve törenin gerçekleşeceği mekân göz önünde bulundurularak en uygun modeller sizlere sergilenir. Gerçekleştirilen mini provalar ile randevunuz esnasında profesyonel ekibimiz tarafından danışmanlık hizmeti alırken gerekli bilgilendirmeleri edinebilirsiniz. Ayrıca gelinliğe uygun duvak ve saç aksesuarları beğeninize sunulmaktadır.

AKAY'da sunum ücreti var mıdır?

Gelinlik randevularımızda deneme ve sunum ücretli olup
randevu ücret bilgileri için randevu talep etmenizi öneririz.

AKAY'da randevu süresi ne kadardır?

Randevu talebiniz danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesi sonrasında onaylanmaktadır. Randevu süremiz tüm butiklerimiz için 1 saattir. Randevu onayınız ile beraber size ayrılan randevu saatinde butiğimizde olmanız önem arz etmektedir.

AKAY gelinlikleri kiralanabilir mi?

AKAY’da kiralama sistemi bulunmamaktadır. Her bir gelinliğimiz özenle tek bir gelinimiz için hazırlanmaktadır.

Başka tasarımcıların modellerini dikiyor musunuz?

AKAY bir tasarım markasıdır. Marka prensibi gereği hiçbir firma ya da şahsın ürünleri baz alınmamaktadır.

Koleksiyonlarınızdan beğendiğim modellerde değişiklik yapabilir miyim?

Seçmiş olduğunuz modelde arzu ettiğiniz çeşitli modifikasyonlar ve yönlendirmeler profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gelinliğimin yaka ve etek formunu nasıl belirlemem gerekir?

Gelinliğinizin yaka formu tamamen sizin fiziksel özelliklerinize göre; bel, göğüs, göğüs arası, boyun ölçüleri, yüz şekli, omuz genişliği, dekoltede kemik yapısı ve benzeri özelliklerinize göre belirlenmelidir. Etek formunda ise boy oranı bağlamında seçim yapılmalıdır.

AKAY butiklerinde gelinliğin haricinde neler bulabilirim?

AKAY butiklerinde ayakkabı, saç aksesuarları, duvak, eldiven, el buketi, abiye ve after-party model alternatiflerini bulabilirsiniz.

Kaç provada gelinliği teslim ediyorsunuz?

Genellikle üç prova ile (ölçü provası, 2.prova, teslim provası) sipariş süreci tamamlanmaktadır. İstisnai durumlarda ise ek provalar ilave edilebilmektedir.

Siparişi verilmiş ve dikimi yapıldıktan sonra teslim provasında teslimi alınmayan gelinlikler ne oluyor?

Siparişi verilmiş ve ödemesi alınarak dikimi tamamlanmış olan gelinlikler belirlenen teslim tarihi itibarı ile 1 yıl boyunca AKAY bünyesinde muhafaza edilir. 1 yıl sonrasında gelinlikler teslim alınmamış ise AKAY’ın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.