S.S.S.

Akay İstanbul kimdir?

Akay İstanbul 40 yıldır gelinlik konusunda biriktirdiği deneyimlerini günümüz trendleriyle sentezleyerek gelinlerinin hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi misyon edinmiş profesyonel bir ekipten oluşan aile şirketidir.

Akay İstanbul nasıl hizmet verir?

Seri üretim yapmamaktadır. Her yıl hazırlamış olduğu 2 ana koleksiyonunu tüm butiklerinde beğeninize sunar. Gelin adaylarının tercihleri koleksiyona ait modellerden ise, kişiye özel ölçülü ve provalı dikim yapar. Hizmetler bununla da sınırlı değildir. Koleksiyon harici kişiye özel tasarımlarda mevcuttur.

Gelinliği tören tarihinden ne kadar önce sipariş vermem doğru olur?

Gelinlik seçimi evlilik hazırlıkları arasında yer alan en önemli seçimlerden biridir. Törene yakın tarihlerdeki hazırlık yoğunluğu arasına bu önemli seçimi sıkıştırmamak gerekmektedir. Gelinliğin dikim süresini ve provaları da göz önünde bulundurarak 3-4 ay önceden sipariş verilmesi tavsiye edilir.

Akay İstanbul randevu sistemiyle mi çalışıyor? Öyle ise randevu sırasında alacağım hizmet nedir?

Akay İstanbul olarak sizlere daha kaliteli bir hizmet verebilmek adına randevu sistemiyle çalışmayı tercih ediyoruz ama randevusuz gelen gelinlerimize de aynı hizmeti verebilecek profesyonel gelin danışmanlarına ve donanıma sahibiz. Randevunuz sırasında öncelikle sizin tercihlerinize göre sonra da vücut yapınız ve düğünün yapılacağı mekân göz önünde bulundurularak en uygun modeller denetilecektir. Ayrıca gelinliğe uygun duvak ve saç aksesuarları beğeninize sunulacaktır.

Akay İstanbul’da kiralık gelinlik var mı?

Akay İstanbul butiklerinde kiralık gelinlik hizmeti verilmemektedir. Akay gelinlerinin kişiye özel tasarlanarak dikilmiş gelinliği taşımalarının daha doğru olduğu inancındayız.

Başka tasarımcıların modellerini dikiyor musunuz?

Tasarım ağırlıklı bir firma olduğumuzdan, başka tasarımcıların modellerini dikmeyi uygun görmüyoruz.

Gelinliğimin yaka ve etek formunu nasıl belirlemem gerekir?

Gelinliğinizin yaka formu tamamen sizin fiziksel özelliklerinize göre yani bel, göğüs, göğüs arası, boyun ölçüleri, yüz şekli, omuz genişliği varsa dekoltede ki kemik yapısı v.s. gibi özelliklerinize göre belirlenmelidir. Etek formunda ise eşinizin ve sizin boy farkınıza göre seçim yapılmalıdır.

Kataloglardan gelinlik modeli beğenmek doğru mudur?

Kataloglarda gelinliği taşıyan modellerin fiziksel özellikleri sizin fiziksel özelliklerinizle aynı olmadığında karşınıza çıkan görüntü beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu sebeple beğenmiş olduğunuz modeli üzerinizde prova ederek karar vermenizin daha sağlıklı olacağına inanıyoruz. Kataloglardan ise kumaş ve işleme örnekleri ile ilgili olarak fikir alabilirsiniz.

Akay İstanbul butiklerinde gelinliğin haricinde neler bulabilirim?

Akay İstanbul butiklerinde ayakkabı, saç aksesuarları, duvak, eldiven, el buketi, iç çamaşırı ve abiye alternatiflerini bulabilirsiniz.

Kaç provada gelinliği teslim ediyorsunuz?

Genellikle üç prova ile ( ölçü provası, 2.prova, teslim provası ) sipariş sürecini tamamlıyoruz. İstisnai durumlarda da ek prova ilave edebiliyoruz.

Provaya gelirken yanımda ne getirmeliyim?

Provaya gelirken tören günü kullanacağınız iç çamaşırı ve ayakkabınızı seçmiş ve beraberinizde getirmiş olmanız gerekmektedir. Eğer henüz seçiminizi yapmadıysanız Akay İstanbul butiklerinden de temin edebilirsiniz.

Koleksiyonunuzdan beğendiğim modellerde değişiklik yapabilir miyim?

Seçmiş olduğunuz modelin özelliklerine göre yapılabilecek değişiklikleri gerçekleştirebiliyoruz. Bu konuda ki gerekli yönlendirmeler profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Herhangi bir nedenle satışı iptal etmek istediğimde kapora bedeli iade ediliyor mu?

Kapora tutarı iade edilmiyor.

Siparişi verilmiş ve dikimi yapıldıktan sonra teslim provasında teslimi alınmayan gelinlikler ne oluyor?

Siparişi verilmiş ve ödemesi alınarak dikimi tamamlanmış olan gelinlikler 1 yıl Akay İstanbul butiklerinde saklanır. 1 yıl geçtikten sonra gelinlikler hale teslim alınmamış ise Akay İstanbul butiklerinin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Gelinlik fiyatlarının aralığı nedir?

Kullanılan kumaş ve işleme malzemeleri ile işçilik kalitesine oldukça önem vermekteyiz. Her bütçeye uygun birbirinden farklı ve oldukça çeşitli ürün alternatiflerini Akay İstanbul butiklerinde sunmaktayız.